تبلیغات
کافی نت البرز - مطالب اسفند 1391
 
کافی نت البرز
ابلیس مى‌‏خواهد شما را به بخل ورزیدن بكشاند. پس [مراقب باشید] در دام بخل او نیفتید.
- ضوابط و نحوه ثبت‌نام و پذیرش بدون آزمون فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع كاردانی:
براساس ابلاغیه شماره 732/21 مورخ 23/3/85 موضوع جلسه 16/11/84 شورای هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه آزاد اسلامی فارغ‌التحصیلان ممتاز مقطع كاردانی‌ محل‌های دانشگاهی خود را براساس ضوابط و مقررات مذكور در ذیل این بخش، بدون آزمون در مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته همنام و متجانس پذیرش می‌نماید.
1-15- ضوابط تعیین فارغ‌التحصیلان ممتاز:
الف) معدل كل حداقل 18 داشته باشند.
تبصره 1 : دانشجویانی كه دارای دروس معادل‌سازی شده باشند اگر چه دارای معدل كل بالای 18 باشند مشمول پذیرش بدون آزمون نمی‌شوند.
تبصره 2 : دانشجویانی كه از ماده 47 آیین‌نامه آموزشی (نیمسال جبرانی) استفاده كرده باشند مشمول پذیرش بدون آزمون نمی‌شوند.
ب) جزء ده‌درصد فارغ‌التحصیلان برتر بر اساس تعداد ثبت‌نام شدگان محل دانشگاهی در رشته مربوطه و در سال ورود باشند.
تذكر1 : تعداد ده‌درصد براساس ظرفیت دوره محاسبه می‌شود و در صورتی كه ده درصد محاسبه شده دارای اعشار باشد كوچكترین عدد صحیح بالاتر ملاك عمل قرار می‌گیرد.
تذكر2 : رتبه اكتسابی داوطلب در آزمون ورودی مقطع كاردانی ملاك عمل قرار نمی‌گیرد.
ج) حداكثر ظرف مدت چهار نیمسال فارغ‌التحصیل شده باشند.
تبصره 1 : دانشجویانی كه از مرخصی بدون احتساب در سنوات تحصیلی استفاده كرده‌اند در صورتی مشمول پذیرش بدون آزمون می‌شوند كه مجموع تعداد نیمسال‌های تحصیلی آنها از چهار نیمسال تجاوز نكرده باشد.
تبصره 2 : در صورتی كه دانشجو پس از چهار نیمسال بتواند براساس ضوابط و مقررات آموزشی با اخذ درس معرفی به استاد در ترم‌ تابستانی فارغ‌التحصیل شود مشمول پذیرش بدون آزمون می‌گردد. بدیهی است ترم‌های تابستانی جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی‌شود.
تبصره 3 : فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی كه براساس سرفصل مصوب طول مدت تحصیل آنان حداقل پنج نیمسال تعریف شده باشد می‌توانند از مزایای پذیرش بدون آزمون برخوردار شوند. (این موضوع شامل دروس پیش‌نیاز دانشگاهی نمی‌شود و تنها سرفصل مصوب ملاك عمل خواهد بود).
د) فارغ‌التحصیلان واجد شرایط پذیرش بدون آزمون در هر سال تحصیلی تنها برای یك بار و فقط در همان دوره امكان استفاده از این امتیاز را خواهند داشت.
ه) پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام و یا متجانس امكان‌پذیر است.
تذكر : تشخیص تجانس رشته فارغ‌التحصیلی در مقطع كاردانی با رشته درخواستی در دوره كارشناسی ناپیوسته بدون آزمون با مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.
2-15- نحوه ثبت‌نام فارغ‌التحصیلان ممتاز جهت برخورداری از امتیاز پذیرش بدون آزمون:
ثبت‌نام از متقاضیان استفاده از امتیاز مذكور نیز تنها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و متقاضیان لازم است در تاریخی كه متعاقباً از طرف مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد گردید به سایت مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی: www.azmoon.org مراجعه نمایند.


3-15- توضیحات و توصیه‌های مهم :
1- از آنجا كه تنها یك فرم مبنای رسیدگی به درخواست متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون قرار می‌گیرد این گونه افراد اكیداً از ثبت‌نام‌های چندگانه بدین منظور خودداری نمایند.
2- متقاضیان استفاده از امتیاز پذیرش بدون آزمون اكیداً از ارسال هرگونه مدرك و سند و یا تصاویر آنها به مركز آزمون خودداری نمایند.
بدیهی است مركز آزمون رأساً نسبت به استعلام وضعیت این گونه متقاضیان از اداره كل فارغ‌التحصیلان دانشگاه اقدام خواهد نمود.
3- تأكید می‌گردد امتیاز پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی تنها مختص فارغ‌التحصیلان ممتاز محل‌های دانشگاهی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی می‌باشد، لذا فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی از ثبت‌نام و ارسال هرگونه تقاضا در این زمینه خودداری نمایند. این دسته از فارغ‌التحصیلان بایستی در اسرع وقت نسبت به تسویه حساب با واحد دانشگاهی محل تحصیل اقدام و پرونده فارغ‌التحصیلی خود را تكمیل نمایند.
4- از آنجایی كه صرف دارا بودن شرایط ثبت‌نام برای پذیرش بدون آزمون به منزله قبولی نیست و پذیرش براساس ظرفیت موجود و اولویت افراد می‌باشد، لذا به منظور استفاده از امكان قبولی در آزمون،در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه می‌گردد كه در آزمون كارشناسی ناپیوسته نیز شركت نمایند.
5- مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی پس از انقضاء مهلت ثبت‌نام واجدین شرایط پذیرش را براساس معدل رتبه‌بندی نموده و با توجه به ظرفیت مربوط پذیرش این افراد را با اولویت محل تحصیل و در صورت عدم پذیرش به صورت كشوری انجام خواهد داد. از این رو تأكید می‌گردد صرف ثبت‌نام این افراد و تأیید واجد شرایط بودن آنان به منزله قبولی تلقی نمی‌گردد.
6- پذیرفتگان از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون تنها مجاز به تحصیل در محل دانشگاهی تعیین شده توسط مركز آزمون خواهند بود و در صورت عدم ثبت‌نام، پذیرش آنها منتفی تلقی خواهد شد.
7- دانشجویانی كه از طریق امتیاز پذیرش بدون آزمون در محل‌های دانشگاهی ثبت‌نام می‌كنند حق درخواست انتقال به سایر محل های دانشگاهی را نخواهند داشت.
8- زمان اعلام نتایج پذیرفتگان این امتیاز همزمان با اعلام نتایج آزمون كارشناسی‌ناپیوسته در سال جاری خواهد بود.
2- تكالیف داوطلب، مدارك لازم برای ثبت‌نام، ثبت‌نام برای شركت در آزمون، تاریخ برگزاری و نحوه تنظیم و تكمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام
1-2- تكالیف داوطلبان برای شركت در آزمون
داوطلب‌ متقاضی‌ شركت‌ در آزمون‌ باید یكایك‌ اقدامات‌ زیر را به‌ موقع‌ و در مهلت‌ مقرر انجام‌ دهد:
مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور برای دانلود و دریافت فایل دفترچه راهنمای شماره 1
مراجعه به سایت سازمان سنجش برای خرید كارت اعتباری.
3- ثبت‌نام از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور در زمان مقرر.
4- پرینت كارت‌ شركت در‌ آزمون، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org در موعد مقرر.
5- مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش كشور از تاریخ 7/12/1391 تا 13/12/1391 برای مشاهده، كنترل و درصورت نیاز ویرایش و یا اصلاح اطلاعات ثبت‌نامی.
6- حاضر شدن در محل‌ و حوزة امتحانی تعیین‌ شده‌، شرکت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالها.


2-2- مدارك لازم برای ثبت‌نام
مداركی كه داوطلب برای ثبت‌نام به آنها نیازمند است به شرح زیر می باشد:
1- فایل عكس اسكن شده: داوطلب می‌باید یك قطعه عكس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسكن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت‌نام اینترنتی آماده نماید.
1-1- عکس 4×3 یا 4×6 که در سال جاری گرفته شده باشد (عکس تمام رخ).
2-1- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.
3-1- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر 400×300 پیكسل و حداقل 300×200 پیكسل باشد.
4-1- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.
5-1- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از 70 کیلو بایت بیشتر باشد.
6-1- حاشیه‌های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.
7-1- حتی‌الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.
تبصره 1: عكس خواهران باید با حجاب و صورت كامل آنان مشخص باشد.
تبصره 2: در صورت عدم ارسال عكس، ارسال عكس غیرمعتبر یا عكس شخص دیگری بجز داوطلب، ثبت‌نام داوطلب باطل شده و حق شركت در آزمون از وی سلب می‌گردد.
2- دریافت شماره كاربر و رمز عبور (این اطلاعات از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور می بایستی تهیه گردد).
3-آندسته از داوطلبانی كه نابینا یا كم بینا، ناشنوا یا كم شنوا و یا معلول جسمی حركتی می‌باشند، لازم است بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی علامتگذاری نمایند و گواهی درخصوص وضعیت خود و همچنین در مورد خواستن منشی در آزمون را از سرپرست مركز پذیرش و هماهنگی سازمان بهزیستی (برای داوطلبان ساكن استان تهران) یا معاونت توانبخشی بهزیستی استان ذیربط(برای سایر استانها) دریافت و آن را حداكثر تا تاریخ 23/12/1391 به سازمان سنجش آموزش كشور - صندوق پستی 1365-15875 - واحد آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته (اداره ثبت نام) ارسال نمایند.
3-2- ثبت‌نام برای شركت در آزمون
ثبت‌نام برای شركت در آزمون‌ كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 از روز یكشنبه 6/12/1391 آغاز و تا روز ‌شنبه 12/12/1391 ادامه خواهد داشت. لازم بذكراست ثبت‌نام، منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org امكان‌پذیر است. لذا داوطلبان لازم است اقدامات لازم را به عمل آورند.
تهیه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون: دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org قابل تهیه می‌باشد.
پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون و اعلام علاقمندی به گزینش در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی:
1-2- با توجه به اینكه پرداخت هزینه ثبت‌نام به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال می‌باشد، با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و پرداخت مبلغ 144.000
(یكصد و چهل و چهار هزار) ریال
به عنوان وجه ثبت‌نام نسبت به دریافت كارت اعتباری اقدام نمایند.
2-2- چنانچه داوطلبی علاقمند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی نیز باشد، لازم است علاوه بر وجه ثبت‌نامی فوق نسبت به پرداخت وجه مربوط به اعلام علاقه مندی که در سایت مشخص شده است اقدام و سپس نسبت به دریافت یك كارت اعتباری علاقمندی اقدام نماید.
تبصره- داوطلبان با توجه به رشته امتحانی مورد تقاضا برای ثبت‌نام در آزمون، در خرید كارت اعتباری علاقمندی به گزینش در رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی ضرورت دارد به جداول شماره 2 تا 8( مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) مراجعه نمایند.
3-2- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت‌نام.
پس از دریافت فایل دفترچه ثبت‌نام از سایت سازمان سنجش و مطالعه و آشنایی با كلیه شرایط و ضوابط آزمون، داوطلب باید با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام نماید.
تذكر مهم: داوطلبان علاقمند به گزینش در رشته‌های مربوط به موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی می‌توانند در زمان انتخاب رشته‌ نسبت به اعلام علاقمندی در گزینش این رشته‌ها اقدام نمایند. بدیهی است این داوطلبان ابتدا با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته(دفترچه شماره 2) می‌بایست از پذیرش رشته‌ امتحانی مربوط در این موسسات اطمینان حاصل نموده و سپس با پرداخت هزینه لازم، اقدام به انتخاب رشته‌های ذیربط نمایند. توضیحات تكمیلی در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی(دفترچه شماره 2) درج خواهد شد.
4-2- تاریخ برگزاری آزمون
براساس‌ برنامه‌ زمانی‌ پیش‌بینی‌ شده‌، آزمون‌ پذیرش دانشجو از دوره كاردانی (فوق دیپلم) به دوره كارشناسی ناپیوسته سال 1392 با توجه به رشته امتحانی داوطلبان در صبح و یا بعدازظهر روز پنج‌شنبه 24/5/1392 برگزار خواهد شد و اطلاعیه این سازمان در خصوص تاریخ و نحوه دریافت اینترنتی كارت شركت درآزمون در پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و هفته‌نامه پیك سنجش مورخ 14/5/1392 و 21/5/1392 درج می‌گردد
 

یادداشت‌:
هرگونه‌ تغییر از طریق‌ نشریه‌ پیك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه‌ خبری‌ و اطلاع‌رسانی‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش كشور) و پایگاه اینترنتی این سازمان و در صورت‌ لزوم‌ از طریق‌ رسانه‌های‌ گروهی‌ اعلام‌ خواهد شد.
2 ـ داوطلبان در صورت‌ لزوم‌ می‌توانند با شماره‌ تلفن‎های‌ 88923595 - 88923596 - 88923597 - 88923598 - 88923599 (كد 021) تماس حاصل نموده و یا از طریق سیستم پاسخگویی الكترونیكی این سازمان نسبت به ارسال درخواست خود به روابط عمومی ‌سازمان سنجش‌ آموزش‌ كشور اقدام نمایند.
3- برخی از شرایط و ضوابط گزینش دانشجو در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، شرایط و ضوابط اختصاصی فرهنگیان، جدول فرهنگیان، سهمیه ایثارگران، شرایط و ضوابط برخی از دانشگاههای و موسسات آموزش عالی، مواد امتحانی و جدول ضرائب دروس تخصصی
1-3- برخی از شرایط و ضوابط گروههای آموزشی
نظر به اینكه مفاد كلی آیین‎نامه‎های آموزشی، اداری و انضباطی دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی كشور كم و بیش مشابه است، برای احتراز از تكرار، بعضی مراتب ذیلاً درج و رعایت دقیق آنها به داوطلبان توصیه می‌شود. در مواردی كه عدول كلی یا نسبی از این مقررات جایز یا لازم باشد، توضیح مشروح به‌طور جداگانه داده خواهد شد و این‌گونه توضیحات موضعی فقط در همان موضع خاص نافذ و مجری است و در موارد دیگر باید به توضیحاتی كه ذیلاً درج می‌شود، توجه لازم معطوف داشت.
1- در هر یك از رشته‎های امتحانی گروه آموزشی غیرپزشكی، چنانچه رشته تحصیلی كاردانی و یا مدرك كاردانی داوطلب با رشته امتحانی مورد انتخاب وی مرتبط نباشد، داوطلب پذیرفته شده، ملزم به گذراندن دروس پیش‎نیاز یا جبرانی به تشخیص گروه آموزشی مربوط خواهد بود و شهریه واحدهای درسی پیش‎نیاز یا جبرانی از دانشجو اخذ می‎گردد.
2 ـ پذیرفتگان نباید برای شروع و ادامه تحصیل از لحاظ قوانین شرعی و كشوری منعی داشته باشند.
3 ـ هیچ دانشجویی مجاز نیست به طور همزمان در دو رشته یا در دو مقطع تحصیل نماید.
4 ـ استفاده از آموزش رایگان و به ‌طور كلی آموزش عالی مستلزم سپردن تعهد خدمت خواهد بود.
5 ـ كدرشته‌های تحصیلی نیمسال اول و نیمسال دوم را داوطلبانی می‌توانند انتخاب نمایند كه حداكثر تا تاریخ 31/6/1392 فارغ‌التحصیل شوند. دانشجویانی كه از تاریخ 31/6/1392 به بعد و حداكثر تا 30/11/1392 فارغ‌التحصیل می‌شوند (یعنی تا تاریخ 31/6/1392 فارغ‌التحصیل نمی‌شوند) در صورت اعلام ظرفیت توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، منحصراً مجاز به انتخاب كد رشته‌های تحصیلی نیمسال دوم می‌باشند. به عبارت دیگر دانشجویانی‌ كه‌ تا تاریخ ‌31/6/1392 فارغ‌التحصیل‌ نمی‌شوند حق‌ انتخاب‌ رشته‌های‌ تحصیلی‌ نیمسال‌ اول‌ را ندارند.
6 ـ تحصیل در دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی تمام وقت است، لذا كارمندان دولت در صورتی می‎توانند به تحصیل بپردازند كه موافقتنامه رسمی و بدون قید و شرط وزارتخانه یا سازمان متبوع خود را مبنی بر شركت در همه كلاس‎ها، آزمایشگاه‎ها، كارآموزی‎ها و فعالیت‎های دیگر دوران تحصیل به همراه مدارك ثبت‎نام به مؤسسه آموزش عالی محل قبولی عرضه كنند.
7 ـ ساعات‌ تشكیل‌ كلاس‎های‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه) با نظر دانشگاه‎ها و مؤسسات آموزش عالی تعیین و اعلام می‎شود.
8 ـ انتقال‌ دانشجویان‌ دوره‌ نوبت دوم (شبانه) ‌به‌ دوره‌ روزانه‌ ممنوع‌ است.
9 ـ متقاضیان رشته‎های تحصیلی گروه آموزشی علوم پزشكی، لازم است با توجه به رشته تحصیلی و یا نوع مدرك كاردانی(فوق دیپلم) خود منحصراً در یكی از رشته‎های امتحانی گروه آموزشی علوم پزشكی، مطابق جدول شماره 2 ثبت‎نام و شركت نمایند.
10 ـ دانشجویان دوره‎های نوبت دوم (شبانه) تابع مقررات آموزشی دانشجویان دوره‎های روزانه خواهند بود، مگر در مواردی كه در آیین‎نامه طرح ایجاد دوره‎های نوبت دوم (شبانه) مستثنی شده است.
11 ـ برنامه‎های آموزشی دوره‎های نوبت دوم (شبانه) عیناً همان برنامه‎های آموزشی دوره‎های روزانه است.
12 ـ تعیین سقف واحدهای درسی دوره‎های نوبت دوم (شبانه) برای هر نیمسال تحصیلی با توجه به سایر ضوابط و مقررات در اختیار شورای آموزشی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی ذیربط خواهد بود.
13 – انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان برای دانش‌آموختگان مقطع كاردانی در رشته‌های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، تكنولوژی پرتوشناسی(رادیولوژی)، علوم آزمایشگاهی، فوریت‌های پزشكی، بهداشت دهان، (پرستاری دندانپزشكی دانش‌آموختگان از تاریخ 1/7/1386 به بعد) اجباری می‌باشد. لذا دانش‌آموختگان این رشته‌ها چنانچه داوطلب ادامه تحصیل در مقطع بالاتر می‌باشند درصورتی مجاز به ثبت‌نام در آزمون و ادامه تحصیل می‌باشند كه مقطع بالاتر رشته‌های فارغ‌التحصیلی آنان همان رشته‌های فوق‌الذكر باشد (به استثنای رشته پرستاری دندانپزشكی كه راه ادامه تحصیل آنها در رشته بهداشت عمومی می‌باشد) و چنانچه تمایل به ثبت‌نام و ادامه تحصیل در سایر رشته‌های علوم پزشكی را داشته باشند مكلف به انجام خدمات قانونی و ارائه گواهی پایان خدمت و یا معافیت از آن می‌باشند.
14 – دانش‌آموختگان رشته‌ تحصیلی كاردانی بهداشت دهان به دلایل تفاوت رشته تحصیلی كاردانی آنان با رشته تحصیلی كاردانی بهداشت دهان و دندان از لحاظ برنامه آموزشی و داشتن تعهد 4 سال خدمت در مراكز بهداشتی- درمانی روستایی، حق شركت در آزمون رشته كارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی را ندارند و در صورت شركت و قبولی در آزمون، قبولی آنان در زمان ثبت نام در دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی، منتفی خواهد شد. ضمناً براساس مصوبات كمیسیون مواد 2 و 3 آیین نامه اجرائی قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان مورخ 5/9/1387، دانش‌آموختگان رشته تحصیلی كاردانی بهداشت دهان مشمول قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان می‌باشند.
15- دانش‌آموختگان رشته‌ تحصیلی كاردانی پرستاری دندانپزشكی كه از تاریخ 1/7/1386 به بعد فارغ‌التحصیل شده‌اند، مشمول طرح لایحه نیروی انسانی می‌باشند و شركت آنان در آزمون رشته كارشناسی ناپیوسته بهداشت عمومی مستلزم گذراندن طرح لایحه مذكور می‌باشد. ضمناً دانش‌آموختگان قبل از تاریخ 1/7/1386 در رشته تحصیلی كاردانی پرستاری دندانپزشكی، به عنوان مازاد بر نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، از انجام خدمات موضوع قانون مذكور(طرح لایحه نیروی انسانی) معاف می‌باشند.
16- كلیه دانش‌آموختگان رشته‌ تحصیلی كاردانی پزشكی هسته‌ای، به عنوان مازاد بر نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان معاف بوده، ولی در صورت تمایل فرد و نیاز مراكز خدمات گیرنده، می‌توانند خدمات موضوع قانون مذكور را به صورت داوطلبانه به انجام برسانند.
17- كلیه دانش‌آموختگان رشته‌ تحصیلی كاردانی پروتزهای دندانی، به عنوان مازاد بر نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، از انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان معاف می‌باشند، لذا ادامه تحصیل در مقطع كارشناسی ناپیوسته رشته تحصیلی مذكور بدون انجام خدمات موضوع قانون خدمت پزشكان و پیراپزشكان بلا‌مانع می‌باشد.
18- برطبق مصوبه سی و هشتمین جلسه شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشكی مورخ 5/12/1387، حداقل 40 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی كارشناسی ناپیوسته مهندسی بهداشت حرفه‌ای و مهندسی بهداشت محیط، به هر یك از دو جنس پذیرش زن و مرد اختصاص دارد.
19- در گروه آموزشی علوم پزشكی تعیین‌ سقف‌ واحدهای‌ درسی برای هر نیمسال‌ تحصیلی با توجه‌ به‌ سایر ضوابط و مقررات‌ در اختیار شورای‌ آموزشی ‌دانشگاه‌ مربوط خواهد بود.
20- در گروه آموزشی علوم پزشكی كاردان‎هایی‌ كه‌ در حین‌ انجام‌ طرح‌ نیروی‌ انسانی‌ می‌باشند، درصورت‌ ارائه‌ موافقتنامه‌ از بالاترین‌ مقام‌ مسئول‌ محل‌ خدمت‌ خود، مبنی‌ بر عدم‌ همزمانی‌ و تداخل ‌ادامه‌ تحصیل‌ با ادامه‌ خدمت‌ آنان‌، نیازی‌ به‌ ترخیص از خدمت‌ ندارند.
21- اعطای‌ مأموریت‌ آموزشی‌ به‌ كاركنان‌ پذیرفته‌ شده‌ در دوره‌ نوبت دوم (شبانه)‌ و پرداخت‌ شهریه‌ و یا هرگونه‌ كمك‌ هزینه‌ تحصیلی‌ ممنوع‌ است‌.
22- داوطلبان هر استان كه در استخدام دستگاه‎های دولتی هستند باید كد رشته محل‎های موجود در استان مربوط را در اولویت قرار دهند، مگر اینكه رشته مورد نظر آنان در استان محل كار وجود نداشته باشد. بدیهی است در صورت عدم رعایت مفاد فوق وزارت بهداشت، درمان و آموزش علوم پزشكی با ادامه تحصیل آنان موافقت نخواهد كرد. ضمناً درصورت قبولی، امكان معرفی این قبیل افراد بعداز اعلام نتایج به اولویتهای بعدی نخواهد بود.
23- كاردان‎های‌ شاغل‌ و نیز كاردان‎های‌ متعهد خدمت‌ رشته‌های‌ بهداشت‌ محیط، بهداشت خانواده و مبارزه با بیماریها در صورت‌ پذیرفته‌ شدن‌ در آزمون‌ كارشناسی ناپیوسته‌ تنها پس‌ از ارائه‌ موافقتنامه از سازمان‌ متبوع‌ مجاز به‌ ثبت‎نام‌ و ادامه‌ تحصیل‌ خواهند بود.
24- براساس ماده 10 دستورالعمل بازپرداخت صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، آن دسته از فارغ‌التحصیلان مقطع كاردانی دانشگاههای علوم پزشكی كه از مزایای صندوق بهره‌مند شده‌اند، درصورت قبولی در آزمون، لازم است برای ثبت‌نام از صندوق رفاه مجوز ادامه تحصیل یا تسویه حساب دریافت نمایند و تأییدیه مربوط را هنگام ثبت‌نام به دانشگاه محل پذیرش ارائه نمایند.
25- مصوبه جلسه شماره 748 مورخ 17/11/88شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص دانش‌آموختگان دوره‌های كاردانی پیوسته، دارای مجوز رسمی از شورای گسترش آموزش عالی كه معدل دوره كاردانی آنها كمتر از 14 باشد، در جلسه 789 به شرح زیر اصلاح گردید:
"دانش‌آموختگان مذكوردر صورت قبولی در رشته مرتبط در دوره كارشناسی ناپیوسته نیاز به گذراندان واحد جبرانی ندارند در غیر اینصورت می‌بایست 24 واحد جبرانی بگذراند."
26- مطابق مصوبه 45 مورخ 7/12/1389 شورای عالی برنامه‌ریزی علوم پزشكی، به منظور فراهم شدن امكان ادامه تحصیل كاردانهای مامایی شاغل، این قبیل كاردان‌ها از سال تحصیلی 92-1391 به مدت سه دوره (دوره اول سال 1391 و دوره دوم سال 1392) می‌توانند از سهمیه 40 درصدی در رشته محلهای دوره‌های روزانه و شبانه در همان استان محل اشتغال برای ادامه تحصیل در رشته تحصیلی كارشناسی ناپیوسته مامایی استفاده نمایند. شرط استفاده از سهمیه فوق دارا بودن حداقل یكسال سابقه كار به صورت رسمی، پیمانی و یا قراردادی و سپردن تعهد خدمت به میزان سه برابر مدت تحصیل در همان استان محل خدمت می‌باشد.
27- پذیرش دانشجو در برخی از رشته‌های امتحانی (آمار، باستان شناسی، تربیت معلم قران كریم، مترجمی زبان انگلیسی و مدیریت «كلیه گرایشها»، طراحی پوشاك) منحصراً در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی صورت می‌گیرد.
2-3- شرایط و ضوابط اختصاصی فرهنگیان رسمی و یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش
1ـ دارا بودن حكم كارگزینی مبنی بر استخدام رسمی یا پیمانی در زمان ثبت‌نام در آزمون(مشروط به تداوم اشتغال در آموزش و پرورش).
تبصره 1- تاریخ صدور حكم استخدام رسمی و یا پیمانی داوطلبان باید قبل از پایان مهلت قانونی ثبت‌نام در آزمون باشد در غیر اینصورت مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نبوده و در صورت انتخاب و قبولی، قبولی آنان "لغو" می‌گردد.
تبصره 2- معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی كه تا پایان مهلت قانونی ثبت‌نام در آزمون فاقد حكم كارگزینی رسمی و یا پیمانی باشند مجاز به شركت در آزمون نیستند.
2ـ دارا بودن فرم موافقتنامه كتبی مبنی بر موافقت با ادامه تحصیل شاغلان رسمی یا پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود بر‌اساس شرایط مندرج در فرم معلم و دستورالعمل مربوط( داوطلبان باید برای دریافت این فرم به ادارات آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند و پس از دریافت، آن را نزد خود نگهدارند و نیازی به ارسال آن به سازمان سنجش نمی‌باشد).
تبصره: عدم ارائه فرم معلم توسط محل خدمت به منزله نداشتن شرایط ثبت‌نام در آزمون است. لذا درصورتی كه داوطلب بدون داشتن موافقتنامه كتبی(فرم معلم) در آزمون شركت نموده، پذیرفته شود قبولی وی "كان لم یكن" تلقی خواهد شد.
3- عدم اشتغال به تحصیل در هر یك از دوره‌های تحصیلی اعم از پیوسته، ناپیوسته و ... در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی یا غیردولتی.
4- فرهنگیانی كه به هر نحوی قبلاً مدرك كارشناسی (پیوسته یا ناپیوسته) و بالاتر از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی یا آزاد بصورت معادل یا غیر معادل دریافت نموده‌اند مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی‌باشند.
5- چنانچه آمار پذیرفتگان در هر یك از كدرشته محل‌ها، برای تشكیل كلاس به حد نصاب لازم(حداقل 15 نفر) نرسد، قبولی این افراد در آزمون لغو می‌شود.
6- كلیه رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان در گروههای مختلف امتحانی، مخصوص شاغلان رسمی و یا پیمانی واجد شرایط آموزش و پرورش می‌باشد، لذا سایر داوطلبان اعم از قراردادی، قرارداد تطبیقی نهضت سواد آموزی، شركتی، معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی، حق‌التدریسی‌های مدارس غیرانتفاعی و ...، مجاز به انتخاب این رشته‌ها نبوده و در صورت انتخاب و قبول شدن، قبولی آنان لغو خواهد شد.
7- علاوه بر شرایط و ضوابط اختصاصی یادشده، رعایت شرایط عمومی و سایر ضوابط كلی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام كه داوطلبان ملزم به رعایت آن هستند، برای فرهنگیان الزامی است.
8- با توجه به قانون مدیریت خدمات كشوری و ممنوعیت اعطای مأموریت آموزشی، فرهنگیان محترم در خارج از ساعت اداری موظف خود می‌توانند ادامه تحصیل دهند. (تلاش می‌شود در صورت امكان بعضی از كلاسها در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تشكیل شود.)
تبصره- كلاس‌های نیمه‌حضوری دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در روزهای پنج‌شنبه و در صورت نیاز جمعه‌ها برگزار خواهد شد.
9- تغییر رشته پس از قبولی در آزمون و یا در طول تحصیل امكان‌پذیر نیست.
10- چنانچه فردی با اطلاعات نادرست پذیرفته شود و یا متعاقب آن مشخص شود كه شرایط لازم را نداشته است در هر مرحله از ثبت‌نام یا تحصیل، قبولی وی لغو می‌گردد و حسب مورد مكلف به پرداخت خسارتهای ناشی از آن خواهد بود.
11- مسئولیت ناشی از عدم رعایت ضوابط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام به عهده داوطلب بوده و هیچگونه حقی برای وی ایجاد نمی‌كند.
12- بنا به تفویض شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 221 مورخ 23/1/1390 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش، ماده واحده "امكان شركت نمودن فرهنگیان دارای مدرك معادل كاردانی در آزمون كارشناسی ناپیوسته "به تصویب رسیده‌است.
براساس ماده واحده فوق، فرهنگیان دارای مدرك معادل كاردانی می‌توانند در آزمون‌های سراسری سازمان سنجش آموزش كشور در مقاطع تحصیلی بالاتر شركت نموده و در صورت قبولی در آن مقطع ادامه تحصیل داده، در پایان مدرك رسمی دریافت نمایند.
تبصره 1 - وزارت آموزش و پرورش موظف است صرفا در رشته‌ها و مناطق مورد نیاز این مصوبه را اعمال نماید.
تبصره 2 - شمول این مصوبه صرفاً نسبت به افرادی كه تا تاریخ 3/9/1377 مدرك معادل اخذ نموده‌اند، می‌باشد.
تبصره 3- واحدهای درسی مقطع تحصیلی پائین‌تر افراد پذیرفته در آزمون، بایستی مورد ارزشیابی قرار گرفته تا در صورت نیاز نسبت به گذراندن واحدهای اساسی و ضروری اقدام شود.
نكات مهم:
كلیه پذیرفتگان ملزم به گذراندن دروس پیش‌نیاز دانشگاهی و یا جبرانی خواهند بود.
امكان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان در حد امكانات موجود با رعایت ضوابط و مقررات مربوط، فراهم خواهد شد.
3- اعطای مأموریت آموزشی صرفاً در چارچوب دستورالعمل مربوط فقط برای ایثارگران واجد شرایط مقدور می‌باشد.

3-3- جدول رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان شاغل رسمی و یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش
رشته‌های تحصیلی كارشناسی ناپیوسته ویژه فرهنگیان در پردیس‌ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی درجدول شماره 1- قسمت سوم دفترچه راهنما درج شده است.
پذیرش دانشجو درپردیس‌ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان بصورت كشوری می باشد، ظرفیت و محل پذیرش دانشجو متعاقباً در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون مربوط درج خواهد شد.
پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی «تربیت بدنی و علوم ورزشی» و «آموزش هنرهای تجسمی» پردیس ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان به روش نیمه‌متمركز صورت می‌گیرد.
پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی «تربیت بدنی و علوم ورزشی» و «علمی-كاربردی ارتباط تصویری» دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به روش نیمه‌متمركز صورت می‌گیرد.
4-3- سهمیه ایثارگران
هر یك ‌از داوطلبان ‌متقاضی‌ سهمیه‌ ایثارگران می‌توانند بر اساس‌ شرایط خود كه ‌در بندهای‌ «الف‌» تا « ج» ذیل ‌آمده ‌است، ‌متقاضی‌ این‌ سهمیه‌ شوند.
الف) رزمندگانی كه بر اساس ماده 1 و تبصره‌های چهارگانه ماده مذكور در آیین‌نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ‌ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب‌ بسیجی ‌به دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش ‌عالی‌ از تاریخ ‌31/6/1359 لغایت‌ 31/6/1367 حداقل‌ شش‌ (6) ماه‌ متوالی‌ یا متناوب‌ داوطلبانه‌ در مناطق‌ عملیاتی ‌جبهه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل‌ حضور داشته‌اند، لازم‌ است‌ ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد كشاورزی) نسبت به تكمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد مشترك سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) یا وزارت جهادكشاورزی مورد تائید نهائی قرار گیرد.
تذكرمهم: داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران(سازمان بسیج مستضعفین) و ستاد كل نیروهای مسلح لازم است پس از تكمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت كد پیگیری 12 رقمی از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت‌نام در محلی كه در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.
تبصره ‌1- كد پیگیری 12 رقمی سهمیه ارگان سپاه پاسداران و یا نیروهای مسلح برای هر آزمون در هر سال متفاوت می‌باشد. لذا داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت‌نام در هر آزمون با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت كد پیگیری 12 رقمی مخصوص همان آزمون اقدام كنند.
تبصره‌2- مناطق‌ عملیاتی‌ بر اساس‌ مصوبات‌ شورای‌ عالی‌ دفاع‌ تعیین‌ می‌شود.
تبصره‌3- مدت‌ حضور یا خدمت‌ در جبهه‌ سربازان‌ و پاسداران‌ وظیفه‌ و همچنین‌ تعهدات‌ و مأموریت‌های‌ خدمتی‌ پرسنل‌ وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های‌ نظامی‌ در جبهه‌ و نیز طرح‌ 6 ماهه‌ دانشجویان‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌، حضور داوطلبانه‌ تلقی‌ نمی‌شود.
تبصره 4- فرزندان و همسران رزمندگانی كه منحصراً مدت حضور در جبهه را دارند، مشمول استفاده از این سهمیه نخواهند بود.
تبصره 5- داوطلبان ‌متقاضی ‌استفاده ‌از سهمیه ‌رزمندگان (سازمان بسیج مستضعفین) درصورت ‌عدم‌ تأیید سهمیه ‌به‌ واحدهای ‌تابعه‌ شهرستانهای ‌محل‌ تشكیل پرونده مراجعه ‌نمایند.
تبصره 6- بسیجیان فعال و عادی پایگاههای مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه ایثارگران(رزمندگان) نمی‌شوند.
ب) جانبازان‌ 25% و بالاتر‌، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر، آزادگان‌ و فرزندان‌ و همسران‌ آنان‌، و همچنین‌ فرزندان ‌و همسران‌ شهدا، مفقودین ‌و اسرا برای ‌استفاده‌ از سهمیه ایثارگران لازم است مورد ایثارگری مندرج در بند 9 تقاضانامه ثبت‌نام را علامتگذاری نمایند و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.
تبصره - در این آزمون، خانواده محترم شهدا (خواهر و برادر شهید) دارای سهمیه نمی‌باشند و شامل سهمیه ایثارگران نمی‌شوند.
ج- آن‌دسته از پرسنل كادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران كه از تاریخ 31/6/1359 تا 31/6/1367 حداقل 6 ماه پیوسته و یا 9 ماه ناپیوسته علاوه بر میزان موظفی شركت در عملیات به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته‌اند، با تأیید بالاترین مقام هریك از نیروهای مسلح(ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد كل نیروهای مسلح) می‌توانند از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد می‌توانند ابتدا به واحدهای تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تكمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام توسط ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تأیید نهایی قرار گیرد. این دسته از داوطلبان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوط در تقاضانامه ثبت‌نامی نسبت به درج كد 12 رقمی پیگیری در محل مربوط اقدام نمایند.
تذكرات مهم:
1- جانبازان ‌با درصد جانبازی حداقل 25% و آزادگان در صورت دارا بودن مدت حضور در جبهه، به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد كشاورزی) مراجعه و با ارائه كارت جانبازی و یا آزادگی، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تكمیل نمایند، تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت‌نام، توسط ستاد مشترك سپاه ‌پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد كشاورزی مورد تائید نهائی قرارگیرد و درگزینش نهائی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد.(این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت كدپیگیری 12 رقمی از ارگان سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) ندارند و ملاك شناسایی آنان همان علامتگذاری مورد 4 و یا 5 بند 9 تقاضانامه می‌باشد.
2- بر اساس‌ تبصره ‌2 ماده ‌10 آیین‌نامه ‌اجرایی‌ قانون ‌ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران‌ داوطلب ‌بسیجی‌ به‌ دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش ‌عالی‌ مصوب 18/2/1368 هیأت‌ محترم‌ وزیران و قانون اصلاح‌ قانون‌ مذكور مصوب 11/9/71 مجلس‌ محترم‌ شورای‌ اسلامی‌، داوطلبانــی‌ كه‌ از سـال‌ 1368 به‌ بعد یك‌ نوبت‌ با سهمیه‌ رزمندگان‌ در آزمون‌های‌ ورودی‌ پذیرفته‌ شده‌اند، در صورتی‌ كه‌ دارای‌ حداقـل‌ مدت‌ 12 ماه‌ حضور داوطلبانه‌ در جبهه‌های‌ نبرد حق‌ علیه‌ باطل ‌باشند، ( درخصوص جانبازان با جانبازی 25 درصد و یا آزادگان با حداقل 6 ماه اسارت به تذكر مهم فوق توجه شود) در این‌ آزمون‌ با سهمیه‌ رزمندگان‌ شركت‌ نمایند. در غیر این‌ صورت‌ حق‌ استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ در آزمون‌ كاردانی به كارشناسی ناپیوسته ‌سال‌ 1392 را نخواهند داشت‌.
3- داوطلبان‌ واجد شرایط كه با استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون‌‌ كاردانی به كارشناسی ناپیوسته ‌سنوات‌ گذشته ‌شركت‌ كرده‌اند، لازم است برای‌ استفاده‌ از سهمیه‌ ایثارگران ‌در این آزمون طبق توضیحات فوق عمل نمایند. ضمناً كلیه داوطلبان (رزمنده، شاهد و ایثارگر ) در این آزمون در سهمیه ایثارگران (رزمندگان)گزینش می‌شوند.
تبصره 1: آندسته از داوطلبانی كه با استفاده از سهمیه ایثارگران(رزمندگان) در دوره روزانه آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده باشند مطابق ضوابط حق استفاده مجدد از سهمیه مذكور در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 را نخواهند داشت.
تبصره 2: براساس مصوبه پنجاه و چهارمین جلسه كمیته مطالعه و برنامه‌ریزی كنكور، آن‌دسته از داوطلبان سنوات قبل كه با استفاده از سهمیه‌های شاهد و ایثارگر در ردیف پذیرفتگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های شبانه و نیمه‌حضوری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و یا دوره‌های مجازی (به جز دوره‌های روزانه در دانشگاه‌های دولتی) قرار گرفته‌اند، در صورت انصراف از رشته قبولی خود فقط یك بار، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه‌های مربوط در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 خواهند بود.
تبصره 3: داوطلبان متقاضی رشته‌های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی توجه داشته باشند كه موضوع تبصره یك(1) فوق شامل پذیرفتگان واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌باشد.
5-3- شرایط و ضوابط برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی
شرایط و ضوابط برخی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شامل دانشگاه علوم پایه انتظامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (كد رشته امتحانی 516 ) و مركزآموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی كشور(كدرشته‌های امتحانی 201 ، 205 و 212 ) در قسمت پنجم دفترچه راهنما درج شده است.
نحوه انتخاب رشته و پذیرش نهایی:
داوطلبان پس از شركت در آزمون به منظور انتخاب رشته‌محلهای تحصیلی، لازم است براساس برنامه زمانی كه متعاقباً و به تفصیل در دفترچه انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اعلام خواهد شد دردهه دوم شهریور ماه 1392 اقدام نمایند.
 

نوع مطلب :
برچسب ها : تاریخ ثبت نام کاردانی به کارشناسی 1392قسمت 2،
لینک های مرتبط :
سازمان سنجش آموزش كشور بدین وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی ثبت نام در آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 دانشگاهها وموسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی می رساند كه ثبت نام برای شركت در آزمون مذكور روز یكشنبه مورخ 06/12/91 به صورت اینترنتی آغاز می شود و در پایان روز شنبه 12/12/91 پایان می پذیرد.
لازم به ذكر است كه دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی:www.sanjesh.org قابل دریافت است و داوطلبان می توانند ابتدا نسبت به مطا لعه دفترچه راهنما اقدام و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به پرداخت الكترونیكی وجه ثبت نام و تهیه رمز ورود از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : تاریخ و نحوه ثبت نام و هم چنین شرایط و ضوابط شركت در آزمون ورودی كاردانی به كارشناسی ناپیوسته سال 1392 دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1 اسفند 1391 :: نویسنده : عباس خیاطی        

ثبت نام حوزه علمیه خواهران برای سال 1392 از تارخ 01/12/1391 الی 15/12/1391 شروع شده است

نوع مطلب :
برچسب ها : ثبت نام حوزه علمیه خواهران،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 1 اسفند 1391 :: نویسنده : عباس خیاطی        
ثبت نام اسکان نوروزی معلمان از تاریخ 01/12/1391الی 15/12/1391 شروع شده استنوع مطلب :
برچسب ها : ثبت نام اسکان نوروزی معلمان،
لینک های مرتبط :


 
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : عباس خیاطی
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :